Výlet přes hranice do Rakouska

Městečko Litschau

Litschau je vzdálené od Třeboně necelých 28 km. Založeno bylo již v roce 1386 a nabízí spoustu zajímavých památek. Městečkem protéká řeka Reissbach (česky Dračice).

Ve městě můžete navštívit zámek a kostel, hrad s 25 m vysokou výlcovou věží nebo kryté lázně a bazénový komplex.

Čekají zde na Vás četné cyklostezky a turistické stezky, domluvíte se i v českém jazyce. Litschau je také městečkem golfu, nabízí i krytý bazén s nabídkou relaxace, fitness, wellnes nebo projížďka po jezeře Herrensee. V zimním období město Listschau nabízí dvě udržované běžkařské trasy v délce 7 až 10 kilometrů. Terén zvládnou i úplní začátečníci.

 

Svět koupání v Gmündu

Lázně, sauny, slaná voda, tobogán a zábava i pro děti. To je středisko solných lázní v Gmündu, které se nachází cca 3 kilometry od hranic od obce České Velenice. Těšit se můžete na 7 bazénů se slanou vodou o koncentraci buď 1,5% soli na jednom místě. Dále pak velká vířivka, velký vnitřní bazén s lehátky a sedačkami s vzduchovými tryskami a vodním kolotočem pro děti, bazén s průplavem ven a zde opět lehátka s bubláním, tobogán, infra komora, dětské bazénky, dětská skluzavka.

Pokud máte narozeniny, je pro Vás v ten den vstupné zdarma – včetně sauny.

Parkoviště jsou zde dvě. První je přímo u vchodu, od druhého Vás čeká krátká procházka. Restaurace je umístěna přímo vedle bazénů. Gmünd je vzdálený 37 km.

 

Městečko Schrems

Schrems leží v oblasti Waldviertel a má něco přes 5 tisíc obyvatel. Kromě podvodní říše a přírodního parku je zde také pivovar, ve kterém se od roku 1410 vyrábí lahodné pivo Schremser Bier.

Navštívit zde můžete podvodní Svět, vedle je veřejné koupaliště – rozlehlé jezírko s rašelinovou vodou. Výlet můžete zakončit třeba návštěvou pivovaru s ochutnávkou piva Schremser.

Objednávky na rok 2022

Rezervujte si nejlepší termíny v letošním roce a užijte si krásné Třeboně.

více

Volné kapacity apartmánů

Vážení zákazníci, využijte výhodné jarní nabídky a přijďte si zajezdit na kole v rovinaté Třeboni. Připravili jsem pro vás nově přístřešek pro vozidla a uschovnu kol.

více
fotogalerie
Rezervace ubytování v Třeboni
ČeskyDeutsch

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout